Jdi na obsah Jdi na menu

 Monika Vránková  ve svých sedmnácti letech a na svém prvém mistrovství světa ve sportovní střelbě, disciplina sportovní malorážka leže 60 ran, v soutěži družstev, společně s Nikolou Mazurovou a Anetou Brabcovou, 7. srpna 2010 v Mnichově vybojovala v juniorské kategorii Titul Mistr světa v soutěži družstev.

Děvčata to zvládla v novém světovém rekordu!!!!!!!!!!!!!

Obrazek

 Byl to užasnej pocit. Stát tam nahoře a vědet že jsme nejlepší na světe. Vůbec nám to nedocházelo, ale nohy se nám klepaly, když začala hrát hymna a my koukaly jak naše vlajka stoupá úplně nejvýš..Prostě zážitek, na který se nezapomíná..!!

citace : Monika Vránková

 

Obrazek ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

Předávám Vám zprostředkovaně vnitřní pocity Moniky Vránkové a děkuji jí, že se s námi o ně podělila:

 Na MS jsem si to jela hlavně užít a získat nové zkušenosti. Z tréninků jsem měla smíšené pocity, protože jsem zvládla dát 2 čisté položky a hned poté např. 3 devítky po sobě, aniž bych věděla proč. Jako jednotlivec jsem po sobě opravdu nic nechtěla, hlavně jsem si přála, abych holkám nepokazila družstva……

 

 

7.8.2010 - Eliminace (závod první)

Nikola Mazurová odstřílela jako první. Strašně moc mi pomohlo vědět její výsledek a průběh závodu. Řekla nám, že s větrem se dá dobře pracovat. Když každou ránu vypracujeme na 10.9 tak z toho bude nanejvýš 10.2, 10.1..Měla jsem v sobě obavy, jestli to sedne, nebo ne..Ona mě dokázala do závodu nabudit a dokonce jsem se začala i těšit až ulehnu.

Nástřel nevypadal špatně, takže jsem po 11 ránách (obvykle mívám 13-15) šla do závodu. Poloha mi seděla dobře a odskoky byly minimální. Začala trošku pracovat nervozita. U mě první rána dělá závod. Byla to desítka. Trochu mě uklidnila. První položku jsem odstřílela s dvěma devítkami, což je můj průměr, ale někde v podvědomí jsem věděla, že umím střílet i líp. Proč by to tady nešlo? Vždyť je to JEN MS. Nikdo po mě nic nechce! Řekla jsem si, že když chytím tempo, nebudu nad ničím přemýšlet a bude to dobré, což se nakonec také povedlo. Dvě položky 100 mě potěšily a nervozita se skoro vytratila. Půlka závodu za mnou se dvěma ztrátami. Hlavou se mi problesklo, že bych si mohla odpočinout, ale nechtělo se mi. Vím, že se umím do závodu vrátit, ale obavy tam někde byly. Jela jsem dál a následovala položka 99. Hned 42. rána byla opět devítka, ale nechtěla jsem se nijak znepokojovat. I z jednou devítkou se dá dělat 99...Napadlo mě ale, že v závodě nemám osmičku, kterou jsem dávala asi 5 závodu před MS. Za tuhle myšlenku jsem si pořádně vynadala a snažila se na ní zapomenout, což se mi naštěstí povedlo.Po pár ranách se mi ale na obrazovce objevila rána 9.2!! Věděla jsem, že jsem udělala chybu, ale zase ne tak velkou. Nechtěla jsem se nad ní zastavovat. Byla to špatná rána, ale nebyl důvod to nějak řešit. Položku 98 jsem dojela bez problému, ale mrzela mě (za ty chyby). Zbývala mi už jen poslední. Od začátku závodu jsem si ještě ani neodpočinula, takže jsem se rozhodla vyndat na chvilku pušku z ramene. Nechat odpočinout oči a i hlavu. Po zasazení jsem alespoň 5 minut sušila, aby se mi vrátil dobrej pocit z polohy, brněla mě ruka, co se mi pomalu začala prokrvovat. Vůbec jsem si nebyla jistá. Bála jsem se vystřelit, že se netrefím. Riskla jsem to a zavřela patronu. 10.9. Oddychla jsem si, protože odskok byl o něco větší než dřív. Další rána byla 10.7, ale pořád jsem nebyla spokojená. Padaly tam samé centry, takže jsem vstát nechtěla. Věřila jsem, že to vydržím až do konce. Před poslední ránou na mě padla nervozita. Kdybych dala devítku měla bych 594, což by byl super výsledek. Nikola končila položkou 100, tak proč bych já nemohla?? Vždyť to umím. Po výstřelu jsem nechala zavřené oči. Vůbec jsem nevěděla jak to dopadlo. Tuhle ránu jsem neviděla. Uslyšela jsem za mnou potlesk. Mrkla jsem na obrazovku, kde byla rána 10.1, položka 100 s devíti centrovýma desítkama a výsledek 595…!!

Nervozita se vytratila a přemohla mě radost!! Po chvilce dostřílela i Aneta Brabcová a na tabuli se poposunula Česká republika na 1. místo!!!!!!!!!!!! Byl to doposud můj nejlepší závod v životě, i když osobák mám o dva body vyšší, protože jsem si zachovala chladnou hlavu a pracovala jsem tak jak mám. Zpětně jsem i ráda za ty daleké devítky, protože mě donutily soustředit se na každou novou ránu.

 

8.8.2010 - Závod Jednotlivců

Moje hlavní myšlenka do druhého dne byla : dělat si svojí práci a zapomenout na předešlý závod. Během závodu jsem vůbec nedělala výrazné chyby. Většinou jsem střílela blizoučké devítky. Asi dvě rány jsem nezpozorovala změnu větru. Trochu mi vadilo, že se měnilo světlo. Měla jsem z toho unavené oči a i víc jsem kvůli tomu odpočívala. Myslím si, že z toho byly ty 9.9, 9.8. Celkem z toho bylo 11 ztrát tudíž výsledek 589..Byla jsem naprosto spokojená, protože to byl opravdu dobře odpracovanej závod. A ještě o bod, dva lepší než mé stabilní výkony (588, 587)..

 

ObrazekObrazek

 

 

 

 

 

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/21047129756-strelba/